10

Oliwia Sigmund-Miśkiewicz

 

 PL

Magiczna Siódemka 


słowa kluczowe:

 


streszczenie:

W dniach 19 - 22 kwietnia 2012r. w Szczyrku odbył się VII Ogólnopolski Kongres Techniki Dentystycznej. W Kongresie zorganizowanym przez firmę Art-DENT wraz z Krajowym Stowarzyszeniem Techników Dentystycznych wzięło udział 233 uczestników oraz 20 wspierających finansowo, medialne (i duchowo) firm.
Siódma edycja obfitowała nie tylko w interesujące warsztaty praktyczne (prezentacje i wykłady przygotowały m.in. firmy: Inlay, Kerr, Major, Zhermapol, Hol-Dental Depot, Marrodent, LAB Dental Project, IGTD, Dental Technics), ale również w bogaty program rozrywkowo – sportowo - artystyczny. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie.
Miłośnicy śpiewu i tańca już pierwszego wieczoru mogli wykazać się talentem muzycznym (lub jego brakiem, ale nie można przecież znać się na wszystkim ) podczas karaoke połączonym z dyskoteką do białego rana. Amatorzy i amatorki! EURO 2012 realizowali się podczas kolejnego wieczoru - tematem przewodnim imprezy była „Sportowa noc kibica"…i rzeczywiście kibice nie zawiedli! Było pięknie: biało-czerwone barwy zdominowały przestrzeń hotelu „Orle Gniazdo”, a fantazja uczestników w kwestii doboru stroju nie znała granic. Znalazło się co prawda kilku „outsiderów”, ale….
Były pokazy i zawody żonglerki piłką nożną (prowadzący Krzysztof Golonka, mistrz Świata 2011)…i meksykańska fala podczas występu kabaretu „Słoiczek po Cukrze" - dziewczyny z kabaretu dodatkowo osłodziły nam wieczór serwując solidną dawkę humoru.
W sobotni wieczór można było sprawdzić się podczas zawodów w łucznictwie, które prowadził Krzysztof Włosik (były Olimpijczyk, wielokrotny Mistrz Polski). Najlepsi łucznicy otrzymali z rąk „mistrza” medale podczas ogniska. W piątkowy i sobotni wylosowano nagrody ufundowane przez firmy uczestniczące w Kongresie.

Firmie Art-DENT dziękujemy za świetną organizację i życzymy samych sukcesów w kolejnych latach.

Organizatorzy zapowiadają jednak zmiany. Kongres Techniki Dentystycznej będzie odbywał się teraz co dwa lata na zmianę z Ogólnopolskim Kongresem Techniki Ortodontycznej. Za rok, w terminie 31 maja – 2 czerwca 2013 r. odbędzie się I Ogólnopolski Kongres Techniki Ortodontycznej (także w hotelu „Orle Gniazdo” w Szczyrku). Impreza ta adresowana będzie do techników ortodontów, lekarzy ortodontów i asystentek ortodontycznych.

 


GB

 


key words:

 


summary: