11

dr n. ekon. Magdalena Szumska. Pracuje z gabinetami, realizuje kursy, odczyty, wykłady. Profesjonalnie doradza personelowi medycznemu i zarządzającemu, jak tworzyć przyjazne miejsca dla pacjentów i jak tworzyć dochodowe przedsiębiorstwa. Autorka wielu publikacji z obszaru zarządzania i marketingu. Pasjonatka swojego zawodu. Z medycyną związana od 2000 roku.

 

 PL


Porozmawiajmy o wynagrodzeniach asystentek


 

 


słowa kluczowe:

 


streszczenie:

Asystentki często podkreślają wagę wynagrodzenia za swoją pracę w gabinecie stomatologicznym. Denerwują się tym, że dentyści, szczególnie ci zajmujący się protetyką, implantologią czy ortodoncją są „bardzo bogaci”, a one... dostają „taką małą pensję”. Kilka słów prawdy: nie zawsze tak jest, że asystentka zarabia mało, a dentysta dużo. Czy jeśli np. asystentka-recepcjonistka widzi wysoki dzienny obrót (czyli utarg w kasie), to znaczy, że sama zarabia głodową pensję? Czy asystentka powinna zarabiać tyle, co lekarz? Czy koszt pracy asystentki wynosi dokładnie tyle, ile wartość przelewu na konto asystentki za jej pracę? Czy wystarczy ukończyć szkołę dla asystentek, by dostać dobrze płatną pracę? Czy lekarz dentysta może pracować bez asysty? Jak to jest naprawdę?

Proszę Pań (i Panów): jako ekonomista, specjalista w zakresie zasobów ludzkich chciałabym – właśnie dla Was - obalić kilka mitów związanych z zarobkami asystentek w gabinecie dentystycznym.

 


GB

 


key words:

 


summary: